I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja witryny: 22 listopada 2016. de fr en

Użyteczne linki:

Link obowiązkowy:


Jesteśmy najstarszą szkołą średnią w regionie kołobrzeskim.
Wraz z Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych i Bursą Międzyszkolną Nr 1 tworzymy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika.

Najważniejsze dane

adres: ul. Łopuskiego 42-44
78-100 KOŁOBRZEG
telefon: (94)3544633, lub (94)3544588
fax: (94)3544633
e-mail: sekretariat@lokopernik.pl
zso@kolobrzeg.powiat.pl
dyrektor: mgr Józef Skorupiński
zastępcy dyrektora: mgr Anna Bańkowska
mgr Artur Dzierkowski
nr konta Rady Rodziców: 07 8566 1039 0400 4581 5003 0001 (przeczytaj apel dyrekcji.)
organ prowadzący: Powiat Kołobrzeski

Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, siłownią, stadionem lekkoatletycznym i kompleksem boisk, pracownią komputerową oraz – to unikat w skali województwa – obserwatorium astronomicznym. Stanowiska komputerowe w bibliotece dają uczniom swobodny i stały dostęp do internetu. Dla uczniów zamiejscowych jest internat na 100 miejsc i stołówka.

Ale najbardziej dumni ...

... jesteśmy z naszych zdolnych i ambitnych uczniów. Oto niektóre z naszych sukcesów.

W roku szkolnym 2015/2016:

W rankingu "Rzeczypospolitej" za rok 2014/15
zajęliśmy 6 miejsce
wsród liceów ogólnokształcących woj. zachodniopomorskiego.
W promieniu 100 km wyprzedza nas tylko I LO w Koszalinie.
Sprawdź szczegóły.
Tak samo zostaliśmy sklasyfikowani w osobnym rankingu liceów, najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.
  • Katarzyna Piecyk została laureatką olimpiady historycznej, oraz olimpiady tematycznej "Losy żołnierza...",
  • Albert Żuchniewicz został finalistą olimpiady chemicznej.

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Sebastian Baranowski i Weronika Dowżycka w olimpiadzie literatury i języka polskiego,
  • Marek Kawka w olimpiadzie języka angielskiego,
  • Patrycja Filip, Anastazja Mladenowska, Klaudia Paszkowska, Wiktoria Reiniger i Klaudia Rogalska w olimpiadzie języka niemieckiego,
  • Zofia Kreja, Martyna Przytocka i Michał Tokarz w olimpiadzie historycznej,
  • Grzegorz Borowski i Katarzyna Piecyk w olimpiadzie "Losy żołnierza i oręża polskiego",
  • Paulina Zdanowicz w olimpiadzie geograficznej,
  • Jędrzej Minda w olimpiadzie astronomicznej,
  • Oliwia Jaworska w olimpiadzie teologii katolickiej.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2015r. w Słubicach
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zajęła V miejsce
a drużyna chłopców X miejsce
  • Paweł Gremblewski zdobył srebrny medal w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Daria Kurz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Zofia Kreja zdobyła brązowy medal w chodzie na 3 km w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Kacper Karwowski zajął III miejsce w szachowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Drużyna w składzie: Kacper Karwowski, Tobiasz Smal i Maciej Wącior zwyciężyła w Ogólnopolskiej Licealiadzie Szachowej.

Ponadto:

  • Drużyna w składzie: Agnieszka Cebula, Jacek Dresler, Kacper Hudziak, Jakub Jadanowski, Katarzyna Rodziewicz i Sara Roszak zwyciężyła w wojewódzkich mistrzostwach pierwszej pomocy, reprezentując następnie województwo w finale ogólnopolskim tych zawodów.

W roku szkolnym 2014/2015:

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Patrycja Sobczak w olimpiadzie literatury i języka polskiego,
  • Maja Dziubak, Marek Kawka i Martyna Owczarek w olimpiadzie języka angielskiego,
  • Anna Karsznia, Wojciech Pawlak, Paweł Sak i Martyna Więcka w olimpiadzie historycznej,
  • Michał Sawicki w olimpiadzie geograficznej,
  • Rafał Jankowski w olimpiadzie informatycznej,
  • Jakub Jerszyński w olimpiadzie ekonomicznej,
  • Oliwia Gromadzka w olimpiadzie wiedzy o Polsce i świecie współczesnym.

Ponadto:

  • Anna Wojtyra zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień",
  • Sylwia Andrzejewska zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu "Z ortografią na co dzień",
  • Kamila Kowalska i Klaudia Paszkowska zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkursu wiedzy o mediach,
  • Drużyna w składzie: Jakub Dziurko, Tomasz Ochnio, Tomasz Pietrzak i Karol Poradowski zajęła IV miejsce w wojewódzkich zawodach matematycznych,
  • Drużyna w składzie: Agnieszka Janicka, Tomasz Ochnio, Jerzy Pawlik i Karol Poradowski zajęła V miejsce w wojewódzkim turnieju fizycznym, zaś Tomasz Ochnio w tych samych zawodach okazał się 4-tym fizykiem województwa,
  • Albert Żuchniewicz wygrał indeks Politechniki Gdańskiej w ogólnopolskim konkursie chemicznym.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2014r. w Rzeszowie
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce
a drużyna chłopców X miejsce
  • Michał Kosior zdobył złoty medal w skoku w dal w Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Daria Kurz zdobyła złoty medal w biegu na 100 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Daria Kurz i Zofia Małaczewska zdobyły srebrny medal w biegu sztafetowym 4x100 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Zofia Małaczewska zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Oliwia Małkiewicz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m p.pł. w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Sztafeta w składzie: Aleksandra Jakubik, Kamila Kordowska, Daria Kurz i Oliwia Małkiewicz zajęła I miejsce w biegu 4x100m w wojewódzkiej licealiadzie w biegach rozstawnych,
  • Sztafeta w składzie: Natalia Andrzejczyk, Joanna Chojnacka, Agata Gorączkowska i Klaudia Zub zajęła I miejsce w biegu 100m-200m-300m-400m w wojewódzkiej licealiadzie w biegach rozstawnych,
  • Sztafeta w składzie: Bartosz Antonik, Paweł Kwiecień, Karol Steń i Michał Zuziak zajęła I miejsce w biegu 4x100m w wojewódzkiej licealiadzie w biegach rozstawnych,
  • Drużyna w składzie: Kacper Karwowski, Maciej Kowalski, Joanna Pitucha i Tobiasz Smal zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie szachowej.

W roku szkolnym 2016/2017 (stan na dzień 17 IX 2016r.)

Liczba uczniów: 492 (334 dziewcząt i 158 chłopców)
Liczba nauczycieli: 45
Liczba oddziałów: 16

Profile klas

Ia, IIa, IIIa — humanistyczny
IIb, IIIb, IIIf — biologiczno-chemiczny
Ib — biologiczno-chemiczny z j. angielskim
IIc, IIIc — językowy
Ic — społeczno-prawny z j. angielskim
Id, IId, IIId — matematyczno-fizyczny z informatyką
IIe, IIIe — matematyczno-fizyczny z geografią
Ie — matematyczno-chemiczny z informatyką

Języki obce

Uczniowie uczą się dwóch dowolnie wybranych języków spośród czterech następujących:

  • angielski
  • niemiecki
  • francuski
  • hiszpański

Jeden z języków, wybrany jako „pierwszy”, jest nauczany 3, 4 lub 5 godzin tygodniowo (patrz Profile) - j. angielski na trzech poziomach zaawansowania.
Język „drugi”, jest nauczany 2 godziny tygodniowo.

Ogłoszenia

W sekretariacie szkoły są do nabycia:
„Księga Pamiątkowa...” wydana z okazji 70-lecia szkoły (cena 25 zł). „Księga Pamiątkowa...” wydana z okazji 60-lecia szkoły (cena 10 zł).

Partner strategiczny



Fundator karty szkolnej.

do góry strony

Autorzy witryny: Grzegorz Kostałkowicz, Marek Muciek – kształt ogólny, kody.

Autor strony: Marek Muciek – treść.