I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja witryny: 9 maja 2021. de fr en

Użyteczne linki:

Linki obowiązkowe:

Jesteśmy najstarszą szkołą średnią w regionie kołobrzeskim.
Pełna nazwa szkoły brzmi:
I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne
im. Mikołaja Kopernika
Dwujęzyczność oznacza, że
- j. angielski nauczany jest w wymiarze 6 godzin tygodniowo,
- niektóre przedmioty w pewnym zakresie nauczane są po angielsku.

Zobacz nasz film promocyjny "Kopernik to dobry wybór!"
Informacja

dla maturzystów.
Dla ósmoklasistów:

dni otwarte szkoły online - "Środy z Kopernikiem"

sprawdź harmonogram.

Najważniejsze dane

adres: ul. Łopuskiego 42-44
78-100 KOŁOBRZEG
telefon: (94)3544633, lub (94)3544588
fax: (94)3544633
e-mail: sekretariat@lokopernik.pl
zso@kolobrzeg.powiat.pl
dyrektor: mgr Józef Skorupiński
zastępcy dyrektora: mgr Marcela Tkaczyk
mgr Artur Dzierkowski
nr konta Rady Rodziców: 74 1240 6508 1111 0010 8341 2049
NIP: 671-18-33-973
REGON: 331406378
organ prowadzący: Powiat Kołobrzeski

Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, siłownią, stadionem lekkoatletycznym i kompleksem boisk, pracownią komputerową oraz – to unikat w skali województwa – obserwatorium astronomicznym. Stanowiska komputerowe w bibliotece dają uczniom swobodny i stały dostęp do internetu. Dla uczniów zamiejscowych jest internat na 100 miejsc i stołówka.

Ale najbardziej dumni ...

... jesteśmy z naszych zdolnych i ambitnych uczniów. Oto niektóre z naszych sukcesów.

W roku szkolnym 2020/2021:

  • Kathrin Krull została laureatką olimpiady języka niemieckiego,
  • Adam Sieruga został finalistą olimpiady astronomicznej,
  • Natalia Brelik została finalistką olimpiady o bezpieczeństwie i obronności.

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Dominik Lepa w olimpiadzie języka polskiego,
  • Jagoda Niewiadomski w olimpiadzie języka francuskiego,
  • Wiktoria Andrulonis, Martyna Bindas, Bartosz Cieślicki, Dorota Czugała, Dominik Dobrowolski, Delphine Dieu, Paweł Dzwonek, Aleksandra Kmieć, Oskar Kujawski, Nicole Śnioszek i Mikołaj Wróblewski w olimpiadzie historycznej,
  • Piotr Kasprzak i Mikołaj Wróblewski w olimpiadzie wiedzy o Polsce i świecie współczesnym,
  • Natalia Brelik i Maksymilian Patoła w olimpiadzie biologicznej,
  • Oliwia Cichaczewska w olimpiadzie ekologicznej,
  • Jan Gałązka i Adam Sieruga w olimpiadzie fizycznej.

W sporcie:

  • Anna Hrycyk zdobyła złoty medal w mistrzostwach Polski LA do lat 18 (3000 m),
  • Kinga Waleriańczyk zdobyła dwa srebrne medale w mistrzostwach Polski LA do lat 20 (10 km i 20 km),
  • Anna Hrycyk zdobyła srebrny medal w mistrzostwach Polski LA do lat 18 (biegi przełajowe),
  • Aleksandra Krzesicka zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Polski LA do lat 16 (dysk),
  • Agnieszka Miściur zdobyła złoty medal w ogólnopolskich zawodach LA szkół średnich (skok wzwyż),
  • Aleksandra Kawa zdobyła srebrny medal w ogólnopolskich zawodach LA szkół średnich (oszczep),
  • Dorota Libera zdobyła srebrny medal w ogólnopolskich zawodach LA szkół średnich (kula),
  • Jan Jakubowski zdobył brązowy medal w ogólnopolskich zawodach LA szkół średnich (1500 m),
  • sztafeta dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopców II miejsce w wojewódzkich biegach przełajowych,
  • Nicole Billings (z partnerem) zajęła I miejsce w mistrzostwach Polski (w kategorii młodzieży) w tańcach.

W roku szkolnym 2019/2020:

  • Natalia Brelik i Natalia Sobczak zostały finalistkami olimpiady o bezpieczeństwie i obronności,
  • Nordine Hines, Maksymilian Patoła, Tomasz Piątek i Michał Szerszeniewski zostali finalistami olimpiady wiedzy o mózgu.

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Robert Weiner w olimpiadzie języka angielskiego,
  • Olga Grabowska w olimpiadzie języka francuskiego,
  • Kathrin Krull w olimpiadzie języka niemieckiego,
  • Paweł Dzwonek, Aleksandra Kmieć, Krzysztof Królikowski i Patryk Ostrysz w olimpiadzie historycznej,
  • Adam Sieruga w olimpiadzie astronomicznej,
  • Julian Chomicki w olimpiadzie wiedzy ekonomicznej,
  • Nordine Hines i Michał Szerszeniewski w olimpiadzie wiedzy ekologicznej,
  • Grzegorz Kupicha i Karol Mehal w olimpiadzie teologii katolickiej.

W sporcie:

W rozegranym 19 września 2019 r. na naszym stadionie
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce
  • Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie w unihokeju dziewcząt,
  • Drużyna w składzie: Marcel Gajkowski, Krzysztof Kabaciński, Agata Mycio i Miłosz Rogala zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie szachowej.

W roku szkolnym 2020/2021 (stan na dzień 30 IX 2020r.)

Liczba uczniów: 576 (372 dziewczęta i 204 chłopców)
Liczba nauczycieli: 55
Liczba oddziałów: 20

Profile klas

Ia i IIa — humanistyczny z elementami stosunków międzynarodowych
IIf, IIIa — humanistyczno - dziennikarski
klasy b — biologiczno-chemiczny
klasy c — społeczno-prawny
klasy d i IIi — matematyczno-fizyczno-informatyczny
klasa Ie — matematyczno-fizyczno-geograficzny
klasy IIe, IIj i IIIe — matematyczno-chemiczno-informatyczny

Języki obce

J. angielski jest nauczany na czterech poziomach zaawansowania, 6 godzin tygodniowo.

Drugi język jest nauczany 2 godziny tygodniowo. Do wyboru jest:

  • niemiecki
  • francuski
  • hiszpański

do góry strony

Autorzy witryny: Grzegorz Kostałkowicz, Marek Muciek – kształt ogólny, kody.

Autor strony: Marek Muciek – treść.